اتاق خواب با رنگ‌های آبی و کرم

اتاق خواب با رنگ‌های آبی و کرم

اتاق خوابی که اندازه متوسطی دارد و با تابش نور آقتاب از پنجره فضای روشنی دارد. در این اتاق پرنور و روشن می‌توان ازرنگ سردی مثل آبی استفاده کرد. رنگ غالب در این اتاق آبی روشن است که به دلیل استفاده از رنگ گرم کرم، زیباتر شده است.

نکته چشمگیر اتاق، سایبان تزئینی تختخواب است که رویه داخلی آن به رنگ کرم انتخاب شده و رویه بیرونی آن از پارچه گلدار آبی رنگی است و با پرده اتاق هماهنگی دارد.

به هنگام کشیده شدن پرده تختخواب رنگ کرم پرده سایبان، خواب راحتی را فراهم می‌کند. اما پارچه طرحدار بیرونی برای حفظ تناسب رنگ فضای اتاق ضروری است. اگر برای سایبان تختخواب تنها از پارچه کرم رنگ استفاده می‌شد با اتاقی بی‌روح مواجه بودیم.

نیمکتی که معمولا در پایین تختخواب قرار می‌گیرد به کنار پنجره منتقل شده است. با این ترفند عبور و مرور در اتاق به راحتی صورت می‌گیرد.

همچنین محل قرار دادن آینه و کشوها بسیار هوشمندانه است. طرح دور قاب آینه که نقش گل را در ذهن تداعی می‌کند با طرح گل‌های روی پارچه پرده و سایبان تخت تناسب دارد. رنگ قاب آینه نیز جزو رنگ‌های گرم محسوب می‌شود و سردی رنگ آبی را خنثی کرده و چشم‌‌گیرتر شده است.

استفاده از گلدان‌هایی هماهنگ با طرح و رنگ پرده و سایبان بجا بوده است. ضمن اینکه اندازه این گلدان‌ها متفاوت است و به همین ترتیب نوع گل‌هایی که در آن‌ها گذاشته شده متفاوت است. به این ترتیب عدم تقارن آنها مشخص‌تر است که البته این عدم تقارن خودخواسته و بجا است.

طرح و رنگ و اندازه کمد چند کشو که  بی‌شک نقطه کانونی توجه این اتاق است بسیار هوشمندانه است. تصور اینکه این کمد رنگ دیگری داشته باشد واین همه زیبا باشد ممکن نیست.

استفاده از میزهای ظریف در سمت دیگر اتاق تقارن رنگ را به ارمغان می‌آورد. اما ظرافت میزها باعث می‌شود تا کمد چند کشو همچنان در کانون توجه باقی بماند.

در این اتاق با فضای نسبتا محدود تمام وسایل مورد نیاز به گونه‌ای چیده شده‌اند که ضمن در دسترس‌بودن فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند.

توجه به گلدان لیوانی شکل روی میز کنار تختخواب که بخشی از سرویس گلدان‌های اتاق است خالی از لطف نیست.

در مجموع با اتاقی آرام و راحت روبرو هستیم که هنرمندانه تزئین شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *