اتاق ناهارخوری سبز و طلایی

اتاق ناهارخوری سبز و طلایی

اتاق ناهارخوری سبز و طلایی

این تصویر بخشی از یک اتاق ناهارخوری را نشان می‌دهد. دیوارهای این اتاق با کاغذ دیواری سبز رنگ پوشیده شده است که طراحی‌های شلوغی از گل و شاخه درخت دارد.

رنگ سبز ساده برای اتاق ناهارخوری شاید رنگ مناسبی نباشد چرا که بیشتر حس آرام‌بخشی دارد تا هیجان و  این هیجان است که اشتها را زیاد می‌کند. اما استفاده از طرح نسبتاً شلوغ بر روی این رنگ جذاب، شور و حالی را که لازم است این فضا داشته باشد، به آن القا می‌کند.

استفاده از آینه‌های گرد که طرح بشقاب غذاخوری را به ذهن می‌آورد، کمک شایانی به طراحی موفقیت‌آمیز این قسمت از خانه می‌کند. میز گرد قهوه‌ای رنگ ناهارخوری نیز فضا را گرم‌تر می‌کند.

جنس و رنگ کف‌پوش به گونه‌ای است که تمیزی محیط را به رخ می‌کشدتناسب رنگ پرده و گل‌های زرد روی میز علی‌رغم اینکه یادآور رنگ‌های پاییزی است اما کمک بزرگی است برای این که رنگ سبز دیوار هم‌چنان بدرخشد.

در این بین از ظرافت صندلی‌های تیره رنگ نباید غافل شد. اگر این صندلی‌ها طرح‌های پیچیده‌تری داشتند، بطور قطع با اتاقی شلوغ روبرو بودیم.

پیشنهاد:

  • اگر در طراحی برای دیوار اصلی رنگ سبز در نظر می‌گیریم باید جایی هم برای استفاده از رنگ زرد، نارنجی، صورتی و قهوه‌ای حتی به صورت لکه‌های رنگی پراکنده داشته باشیم.

  • اگر عناصر قسمتی یا تمام اتاق دارای اشکال دایره‌ای هستند سعی نکنیم با قرار دادن عناصر دیگری که ساختمان پیچیده‌ای دارند حرکت دوار عناصر گرد را به چالش بکشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *