ایوانی زیبا برای لذت بردن از طبیعت

ایوانی زیبا برای لذت بردن از طبیعت

خانه‌ای ویلایی که با سطح فضای سبز بیرونی به اندازه هفت پله ارتفاع دارد. دو طرف پله‌ها نرده‌های سفیدی وجود دارد که در سراسر ایوان امتداد یافته است. چهارستون سفید این ایوان نشان از تقارن و استحکام دارد. دو گلدان نیم دایره قهوه‌ای رنگ با گل‌های قرمز رنگ که روی نرده‌های دو طرف پله‌ها نصب شده توازن خاصی را تداعی می‌کند. (مانند دو کفه ترازو)

اندازه در ورودی ساختمان کوچک و تک لنگه است و از دو طرف دو قاب کوچک شیشه‌ای آن را دربر گرفته است. در طرفین این در ورودی دو دیوارکوب با رنگ تیره قرار دارد.

در آن بخشی از ایوان که در واقع کنج محسوب می‌شود یک تاب قرار دارد که پشت آن به طرف دیوار و روی آن به سمت دیگر ایوان است. در سمت چپ تصویر و بخش بازتر ایوان که از دو جهت به باغ دید دارد میز و صندلی چیده شده است. این قسمت از ایوان همان‌جایی است که هوا جریان داشته و برای نشستن مناسب‌تر است.

تکه‌های موکت که روی پله‌ها پهن شده‌اند، رطوبت کفش‌ها را می‌گیرد و از سرخوردن کفش روی پله‌های چوبی جلوگیری می‌کند. رنگ زرد چوب پله‌ها با رنگ نرده‌های سفید تضاد زیبایی بوجود آورده است. همچنین خطوط افقی دیوارهای روبرو و خطوط عمودی نرده‌ها موجب چشم‌گیرشدن بیشتر نمای ساختمان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *