ترفندی برای جذاب‌تر کردن میز ناهارخوری

ترفندی برای جذاب‌تر کردن میز ناهارخوری

این که غذا در چه محیطی و با چه شرایطی صرف شود عامل بسیار مهمی در لذت بردن از آن غذا است. مواردی مانند محل صرف غذا، شکل و جنس ظروف غذاخوری  و فضای میز یا سفره بر میزان رضایت افراد تأثیر بسزایی دارد.

در تصویر میز پذیرایی غذاخوری مشاهده می‌شود که به طور قطع انسان را به صرف یک غذای دلنشین و مطبوع دعوت می‌کند. ظروف غذاخوری چینی با لبه‌های طلایی شکوه ویژه‌ای به میز می‌بخشد و دستمال سفره‌های صورتی کم‌رنگی که به سادگی تا شده‌اند، ظرافت خاصی به میز می‌بخشند. اسفاده از کارد و چنگال و قاشقی که دسته‌های طلایی رنگ دارند و با بشقاب‌ها هماهنگ شده‌اند، همچون نگین‌هایی در سرتاسر میز پراکنده شده‌اند. رومیزی پارچه سفیدی است که در وسط آن راه‌های مشکی در امتداد طول میز دارد. به این ترتیب میز باریک‌تر به نظر می‌رسد و این موضوع در صمیمیت افرادی که در دو سوی میز نشسته‌اند تأثیر خواهد داشت.

گل‌های رز با شاخه‌های کوتاه در گلدان‌هایی ساده به رنگ سفید بر روی میز و با فاصله‌های یک در میان بشقاب‌ها به گونه‌ای چیده شده‌اند که بشقاب هر فرد در بین دو گلدان قرار گرفته بدون اینکه احساس مزاحمتی داشته باشد. رنگ برخی از گل‌ها با رنگ دستمال سفره‌ها تناسب دارد.

روی هر دستمال سفره نقاشی گذاشته شده که شبیه هم نیستند و این تنوع، شور و هیجان خاصی به میز می‌بخشد و افراد را به وجد می‌آورد. از این ترفند می‌توان برای مناسبت‌های خاص استفاده و مهمانان را شگفت‌زده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *