سرویس با رنگهای سفید و زرد و آبی

سرویس با رنگهای سفید و زرد و آبی

تلاقی رنگ‌های زرد و آبی و سفید همواره آرام‌بخش بوده است. تلفیق این رنگ‌ها در سرویس‌ بهداشتی نیز زیبایی خاصی دارند. دیوارهای این سرویس بهداشتی پوشیده از کاشی‌های زردرنگ مستطیل شکل است که در نگاه اول خطوط افقی یکسانی را به تصویر می‌کشد .امتداد این خطوط در آینه مربع مستطیل، فضا را بزرگتر نشان می‌دهد.

نور دیوارکوب و انعکاس آن در آینه فضا را روشن‌تر می‌کند. حوله‌های آبی لوله شده با گلدان استوانه‌ای شکل آبی رنگ و صندلی مخصوص حمام و بطری‌های شامپو هماهنگی دارند. قفسه مخصوص حوله‌ها در دو طبقه قرار دارد که در هر طبقه یک کشو و دو شکاف قرار دارد.

تقارن روشویی با این شکاف‌ها جالب توجه است. رنگ تیره چوب قفسه حس گرمایشی به محیط را افزایش داده و رنگ سفید روشویی حس پاکی را به ارمغان می‌آورد. نکته قابل توجه رنگ مشکی میله آویز حوله و شیر آب است که با رنگ قاب داخلی آینه هماهنگی خوب و مناسبی دارد.

برای کف‌پوش حمام از موزائیک‌هایی استفاده شده است که از کنار هم قرار دادن قلوه‌سنگ‌های کوچک و بزرگ تشکیل شده است و هنگامی که آب روی آن ریخته شده باشد از لیزخوردن جلوگیری می‌کند. همچنین با پای برهنه و ریزش آب روی این سنگ‌ها قدم گذاشتن حسی مانند قدم‌زدن در رودخانه کم عمق را تداعی می‌کند که بی‌نظیر است.

در بین تمام این رنگ‌های سفید و آبی سرد وجود چند لکه قهوه‌ای روشن گرم که در طبقات داخل حمام و پایه دیوارکوب دیده می‌شود غنیمت است و اعتماد بیشتری در فضا بوجود می‌آورد.

موارد آموزشی یا پیشنهاد:

  • رنگ‌های آبی و سفید در کنار هم زیبا هستند اما چند لکه قهوه‌ای کوچک می‌تواند این زیبایی را دوچندان کند. استفاده از رنگ زرد در پس زمینه مانند رنگ دیوار یا کف‌پوش همین تأثیر را خواهد داشت.

  • بهتر است حلقه مخصوص آویز حوله و شیر آب و وسایلی از این قبیل همرنگ باشند. حتی اگر با رنگ سایر موارد متضاد باشند.

  • در سرویس‌های کوچک که پنجره‌ای به بیرون ندارند و کم‌نور هستند می‌توان با نصب یک دیوارکوب در کنار آینه روشنایی و زیبایی بیشتری به محیط آورد.

  • استفاده از دیوارکوب در سرویس‌های روشویی زیبایی بیشتری نسبت به لامپ‌های سقفی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *